„Maria od Krzyża. Ludwika Morawska. Fundatorka Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji”, oprac. s. M. Barbara Kijak OCPA

Książki

Cena:5.00

Bogu dzięki przez Jezusa w Najświętszym Sakramencie

 

Z całego serca dziękujemy za życzliwość i pomoc w wydaniu pięknej książeczki o Służebnicy Bożej Matce Marii od Krzyża Morawskiej (1842−1906).

            Wszystko zaczęło się od Świętej Gemmy Galgani (1878−1903). Prosiłyśmy o jej relikwie, gdyż Święta Gemma bardzo mocno wpisuje się w naszą duchowość eucharystyczną, zachwyca swoją płomienną miłością do Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, do którego szczególne nabożeństwo miała też Matka Maria od Krzyża Morawska i które zaszczepiała w sercu każdej duchowej córki. Śmiało można powiedzieć, że Święta Gemma Galgani jest duchową siostrą każdej klaryski od Wieczystej Adoracji i chociaż nie prowadziła życia zakonnego, to jednak jej skromność i nabożeństwo do Jezusa w Hostii staje się dla nas niedoścignionym wzorem. Święta Gemma porywa swoją szaloną miłością do Jezusa. Jej postawa adoracji, wielogodzinne trwanie przed Najświętszym Sakramentem i wiara, z jaką wpatrywała się w tabernakulum, potrafi rozpalić serce podobną miłością do Chrystusa.

      Natomiast nabożeństwo Świętej Gemmy do Jezusa Ukrzyżowanego, którego szczególnie ukochał nasz Święty Ojciec Franciszek z Asyżu, a Matka Maria od Krzyża naśladowała swoim życiem, rodzi w sercu wdzięczność za całe dzieło odkupienia. Nasza Fundatorka, często rozpamiętując cierpienia Chrystusa, sama stała się hostią złożoną na Ołtarzu Krzyża za życie świata.

            Wierzymy, że relikwie Świętej Gemmy Galgani, które zostały wprowadzone do naszego klasztoru 8 czerwca 2017 roku, nie tylko sprawią, że Święta Dziewica z Lukki będzie bardziej znana, kochana i czczona, ale przede wszystkim, że przyciągnie całą rzeszę serc do Jezusa Eucharystycznego, któremu poświęciła swoje życie. Poza tym spełniło się jej ukryte marzenie, aby zamieszkać w klasztorze blisko Chrystusa. Czy może być tu, na ziemi, lepsze miejsce dla niej niż zakon klauzurowy, w którym dniem i nocą Jezus jest wystawiony w Najświętszym Sakramencie?

            Wydana książeczka przyczyni się do przybliżenia postaci Służebnicy Matki Marii od Krzyża Morawskiej.

 

s. M. Gabriela Pałęga OCPA z siostrami

 

Spis treści

Przesłanie wstępne

s. M. Gabriela Pałęga OCPA, Deo gratias per Jesum in Sanctissimo Sacramento!

Modlitwa o beatyfikację

Życiorys i zapiski duchowe

Od krzyża do dziękczynienia

Myśli o krzyżu zaczerpnięte z listów

Matki Marii od Krzyża

kapłanów do Matki Marii od Krzyża

Z kroniki klasztoru w Bydgoszczy

Bibliografia

Modlimy się z Matką Marią od Krzyża

Modlitwa pod Krzyżem

Droga krzyżowa (oprac. s. M. Klemensa Czerwińska OCPA)

Rozważania różańcowe (oprac. s. M. Klemensa Czerwińska OCPA)

Tajemnice radosne

Tajemnice światła

Tajemnice bolesne

Tajemnice chwalebne

Modlitwa

Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji  

 

Seria wydawnicza: Świadkowie Słowa Krzyża 11

Patron serii: Święty Gabriel od Matki Bożej Bolesnej

Redaktor serii: o. Rafał Sebastian Pujsza CP

 

Wydawca: Pasjoniści, Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani - Fundacja Żywe Słowo

wyd. 1, Rawa Mazowiecka - Warszawa 2019

format a6, 56 stron, 10 kolorowych zdjęć