o. Basilio Izco CP „Święta Gemma. Nowenna i świadectwa”

Książki

Cena:9.00

Przedmowa

Martyrologium Romanum, księdze liturgicznej zawierającej wykaz 6652 świętych i błogosławionych, zaaprobowanej przez Świętego Jana Pawła II 29 czerwca 2004 roku (wyd. 2), pod datą 11 kwietnia (nr 11) czytamy elogium o następującej treści:
„W Lukce Święta Gemma Galgani, dziewica, odznaczająca się kontemplacją męki Pańskiej oraz cierpliwym znoszeniem cierpień, w wieku dwudziestu pięciu lat, w Wielką Sobotę, zakończyła swoje anielskie istnienie”.
Odkąd zostałem prezbiterem, porwany duchowo treścią powyższej noty, głoszę w domach Bożych słowo o pannie Galgani. Po powrocie z posługi duszpasterskiej w sanktuarium, gdzie spoczywają relikwie tej wyjątkowej Świętej – skąd przywiozłem fragment jej kości nawiedzający kościoły (do tej pory jest ich ponad sto) – w materiałach promocyjnych, nad adresem do korespondencji, pojawiły się słowa: „Ojcowie Pasjoniści. Kult św. Gemmy Galgani”. Z biegiem lat, kiedy działalność apostolska rozszerzała się o promocję kolejnych wybitnych postaci pochodzących z rodziny pasjonistowskiej, władza zakonna erygowała Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej, któremu patronuje Gemma. Tej niezwykłej Przyjaciółce zawierzyłem dalszą ewangelizację, mającą na celu – przez zawieranie przyjaźni duchowej z tą grupą świętych – budzenie w sercach pamięci o męce Pańskiej, co jest powołaniem pasjonistów.
Warto w czasie wymienionych na stronie tytułowej jubileuszów podziękować Bogu za to, że nasza
Niebiańska Siostra w wielu duszach obudziła miłość do Ukrzyżowanego. Niedawno minęła również piąta rocznica intronizacji relikwii naszego „klejnotu ukochanego” w kościele na placu Piastowskim w Bydgoszczy. Ta przepiękna neobarokowa świątynia, dedykowana Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, stała się pierwszym z dziesięciu współczesnych niepasjonistowskich ośrodków kultu Anielskiej Dziewicy. Śmiało można zatem powiedzieć – patrząc na ten rozwijający się kult – o „niewidzialnym
sanktuarium” naszej Gemmy, budowanym w sercach dzieci Bożych. Niech ta „budowla” pięknieje
z każdym dniem na większą chwałę Boga. Amen.
o. Rafał Sebastian Pujsza CP

 

 

Spis treści


Przesłanie wstępne
o. Rafał Sebastian Pujsza CP, Niewidzialne sanktuarium
Nota biograficzna
Cuda Gemmy Galgani – droga na ołtarze
Michał Arabudzki, Moja Gemma

Nowenna
Modlitwa uczących się (przed egzaminami)
Modlitwa codzienna
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 3
Dzień 4
Dzień 5
Dzień 6
Dzień 7
Dzień 8
Dzień 9
Pieśni z Madrytu

Dodatek
Modlitwy Świętego Jana Pawła II
Do Najświętszego Jezusa Ukrzyżowanego (Rzym)
Do Najświętszego Oblicza (Lukka)
Modlitwa do Matki Bolesnej
Modlitwy do Świętej Gemmy
O nawrócenie grzeszników
Ułożona przez czcigodną służebnicę Bożą
Gemmę Eufemię Giannini
Pieśni

 

Nota o autorze

Basilio Izco pasjonista (1888−1968), autor naszej nowenny, znany w Hiszpanii jako padre Basilio de San Pablo (o. Bazyli od św. Pawła) był wybitnym teologiem (znanym w świecie hiszpańskojęzycznym), misjonarzem, pisarzem i redaktorem czasopisma El Pasionario. Spośród ponad trzydziestu książek, które napisał, osiem poświęcił Dziewicy z Lukki. Był niezmordowanym propagatorem jej kultu, pierwszym przełożonym wspólnoty zakonnej przy jej sanktuarium, znajdującym się niedaleko stadionu Realu Madryt – Estadio Santiago Bernabéu.

 

Przekład z języka hiszpańskiego: Agnieszka Fijałkowska-Żydok

Redaktor modlitewnika: o. Rafał Sebastian Pujsza CP

 

Wydawca: Pasjoniści, Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani - Fundacja Żywe Słowo

wyd. 1, Rawa Mazowiecka - Warszawa 2020

format a6, 88 stron, 15 kolorowych zdjęć