o. Godfrey Poage CP „Święta Maria Goretti. Cała w czerwieni”

Książki

Cena:0.00

Maria Goretti nie ma jeszcze dwunastu lat, gdy w lipcu 1902 roku musi wybierać między grzechem a śmiercią z rąk gwałciciela: „Nie! Nie! To grzech! Bóg tego nie chce!”. W efekcie młodziutka dziewczyna otrzymuje czternaście ciosów nożem i zostaje dziewicą oraz męczennicą, stojącą w jednym szeregu ze Świętą Agnieszką i Świętą Cecylią.  

Jest to książka o urzekającym życiu Marii Goretti i jej heroicznej śmierci, o wyniszczającej biedzie rodziny Gorettich, o Pierwszej Komunii Świętej, pracy ponad siły, o przebaczeniu zabójcy, o przedśmiertnym cierpieniu i wreszcie o wyniesieniu Marii na ołtarze w 1950 roku – w obecności matki i innych członków rodziny oraz ponad półmilionowego tłumu, jakiego w historii Kościoła nie zgromadziła wcześniej żadna inna kanonizacja.

Anglojęzyczna wersja książki Święta Maria Goretti. Cała w czerwieni miała wiele wznowień i zaliczono ją już do współczesnej literatury klasycznej. Mimo że jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych, ma zdolność przemawiania do każdego, niezależnie od wieku. Trudno pozostać niewzruszonym szlachetnością Marii Goretti i jej wielką miłością do Boga – silniejszą nawet od woli życia, a ostatecznie – od samej śmierci.