Książki

Sortuj wg:||
Zobacz wszystkie | Strony:
 • o. Paul Francis Spencer CP „Opatrywał rany serc złamanych. Życie Świętego Karola Houbena pasjonisty”

  Książki

  Kiedy byłem małym dzieckiem, miałem około trzech lub czterech miesięcy, upadłem przez nieuwagę mojego wuja. W wyniku upadku rozwinęła się u mnie choroba kręgosłupa. Byłem zgięty wpół, głowę miałem wygiętą do tyłu, a kiedy próbowałem iść, moje ręce musiały spoczywać na kolanach. Do dziewiątego roku życia chodziłem o kulach. Pewnego dnia (mieszkaliśmy wtedy przy ulicy Mercer) matka wyniosła mnie na zewnątrz, akurat w momencie, kiedy przechodził ojciec Karol. Zapytał kim jestem i co mi dolega. Matka powiedziała mu, a on mnie pobłogosławił i przykazał mi odmawiać jedno „Ojcze nasz” i trzy „Zdrowaś Maryjo” każdego ranka i wieczora na cześć męki Pańskiej. Po dwóch lub trzech miesiącach, w czasie których poprawa zachodziła stopniowo, mogłem chodzić prosto, a moja głowa i ręce wróciły do normalnej pozycji. Od tego czasu cieszę się dobrym zdrowiem.

   

  Poprzez niniejsze wydanie stawiamy w Polsce pierwszy poważny krok na drodze poznania fascynującej postaci Świętego Karola Houbena. Można żywić uzasadnioną nadzieję, że książka i jej bohater zainspirują wielu, zwłaszcza duszpasterzy i osoby świeckie aktywnie włączające się w misję Kościoła...

   

   

  Cena:27.00
 • Ks. Gabriele Amorth „Egzorcysta z sanktuarium Świętych Schodów. Ojciec Kandyd Amantini pasjonista”

  Książki

  W przygotowaniu.

  Cena:0.00
 • Święty Karol Houben CP „Drodzy Bracia i Siostry. Listy do rodziny”

  Książki

  W przygotowaniu.

   

  Wybór listów napisanych przez Świętego Karola do członków jego rodziny daje nam wgląd w duchowość pasyjną, skłaniającą go do współczucia ludziom, przychodzącym po pomoc i uzdrowienie. W ten sposób poznajemy też jego przemyślenia i modlitwy, jego smutki i obawy, a przede wszystkim – widzimy jego miłość do rodziny, miłość, która przybierała na sile z każdym rokiem spędzonym w Anglii i Irlandii.

   

  Listy Świętego Karola z Mount Argus do jego „drogich braci i sióstr” pozwalają nam zrozumieć jego życie wewnętrzne i pomagają spojrzeć na niego tak, jak widziała go jego rodzina. 

   

  Cena:0.00
 • Św. Gemma Galgani „Autobiografia. Dziennik”

  Książki

  Aktualnie brak. Wkrótce dodruk.


  Warto poznawać życie niezwykłych świadków wiary, przez których wstawiennictwo publicznie można zanosić prośby do Boga. Jedną z owych osób jest św. Gemma Galgani...

  Cena:0.00
 • Św. Gemma Galgani „Rozmowy z Jezusem”

  Książki

  Książka w przygotowaniu. 

  Cena:0.00
 • Nowenna do św. Gemmy Galgani

  Książki

  Niech żyje Święta Gemma!

  Przedsłowie do drugiego wydania polskiego


  W kręgach osób rozmiłowanych w ubogiej Gemmie coraz częściej da się słyszeć zawołanie, które można określić nowym chrześcijańskim pozdrowieniem. Słowa „Niech żyje Święta Gemma!” i odpowiedź „Niech żyje!” wyrażają prawdę o obecności seraficznej Dziewicy z Lukki – drogocennego klejnotu[1], będącego ozdobą katalogu świętych – w naszej Ojczyźnie. Wymowne jest, że jubileusz 75-lecia jej kanonizacji zbiegł się z uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Warto również zwrócić uwagę na inną kwestię: flagi Polski i Lukki są identyczne.   Kochana Święta Gemmo, przybywaj ze swoim orędziem do wszystkich zakątków naszej Ojczyzny i do każdego Polaka. Uproś, abyśmy wszyscy na zawsze mogli zamieszkać w Sercu Jezusa!

  Warszawa, 2 maja 2015 r.


  Nowenna (wyd. 2) wraz z krótkim życiorysem, zdjęciami z Lukki i Madrytu, modlitwami i świadectwami osób w niej rozmiłowanych (również naszych rodaków).


   

  [1] W języku włoskim gemma znaczy klejnot.

  Cena:9.00
 • Ksiądz Dolindo Ruotolo „Święty kapłan” (ojciec Pio)

  Książki

  „Wiele osób zgłaszało i zgłasza potrzebę biografii księdza Dolindo Ruotolo, która nie wymagałaby wielomiesięcznej lektury, a dała się przeczytać w kilka dni i ukazała wszystko, co najważniejsze i najbardziej budujące w życiu tego „świętego kapłana”, „świętego apostoła Neapolu”, jak nazwał księdza Dolindo święty Ojciec Pio z Pietrelciny..." (z Prezentacji)

   

  Cena:18.00
 • „Kwiatki księdza Dolindo”

  Książki

            Wziąć do ręki książkę, która przedstawia inny sposób życia, myślenia, działania, w świetle łagodności móc ocenić zwyczajne problemy to błogosławieństwo, to pociecha, to radość […]

  Przeczytajcie Kwiatki księdza Dolindo i zadajcie sobie pytanie, czy i Wy umiecie osiągnąć ten stan równowagi, pogody ducha i poezji. Dążeniem każdego chrześcijanina powinna być radość serca – taka, jaką odczuwali uczniowie w Emaus, kiedy Chrystus, choć nierozpoznany, szedł i rozmawiał z nimi.

  Chrystus idzie wciąż z każdym człowiekiem, każdego dnia, i nadal będzie blisko wszystkich, nawet największego grzesznika, do którego, jak do zagubionej owcy, wyciąga rękę i wyrywa go z przepaści, osłaniając swoją miłością – jedynym wielkim przesłaniem, umacniającym chwiejnych i ratującym świat. (z Prezentacji ks. biskupa Vittoria Marii Costantiniego)

   

  Cena:20.00
 • „Via crucis. Droga krzyżowa. Historia i duchowość nabożeństwa oraz antologia współczesnych rozważań”, red. o. Rafał Sebastian Pujsza CP

  Książki

  „Czy istnieje lekarstwo na zło? Otóż pragnę wszystkim prałatom, proboszczom, kapłanom i innym sługom Bożym, którym padam do nóg, wskazać takie lekarstwo, bardzo pożądane, które przynajmniej w większości przypadków jest dostępne: mianowicie pobożne nabożeństwo zwane Drogą krzyżową”.

  św. Leonard z Porto Maurizio

   

  „Rzeczą bardzo pożyteczną i świętą jest rozmyślać o męce Pana i nad nią się zastanawiać, albowiem na tej drodze dochodzi się do nadprzyrodzonej łączności z Bogiem. W tej świętej szkole nabywa się prawdziwej mądrości”.

  św. Paweł od Krzyża

   

  „Każdy z nas ma swoją Drogę Krzyżową; szczęściem jest, gdy idziemy tą drogą za Chrystusem. Wtedy odczuwamy wspólnotę z Wodzem cierpiącej Rodziny ludzkiej. Ale też odczuwamy zbawczy sens cierpienia i czerpiemy otuchę na długiej drodze, która wiedzie do radości Przyjaciół Bożych”.

  sługa Boży kard. Stefan Wyszyński

   

   

  Cena:90.00
 • Nowenna do Świętego Gabriela

  Książki

  W przygotowaniu. Planowane wydane w I kw. 2018 r.

  Cena:0.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święta Gemma”

  Książki


    Święta Gemma żyje!

  Przedsłowie

  Nietrudno zauważyć, że Święta Gemma[1] Galgani (1878−1903) już od kilku lat z coraz większą siłą dociera ze swoim przesłaniem do Polaków. I to nie tylko w najdalsze zakątki naszego kraju, lecz także i za granicę. Można stwierdzić, że w znaczeniu duchowym wręcz porywa wciąż nowe osoby w różnym wieku...

  Cena:5.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święty Gabriel pasjonista”

  Książki

   

  Franciszek (późniejszy Gabriel) Possenti urodził się w Asyżu. Podobnie jak wielki jego rodak i patron – Święty Franciszek – łączył radość życia i niewinność z pokutą. Włosi nazywają Gabriela „santo del sorriso” – świętym uśmiechu...

  Cena:5.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święty Karol Houben”

  Książki

  Krótki życiorys Świętego, wybrane myśli, fragmenty listów, modlitwy oraz świadectwa jego wstawiennictwa do Boga.

  Cena:5.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święty Paweł od Krzyża. Życiorys, droga krzyżowa i zachęta do świętości”

  Książki

  Lecz niech pamiętają, że od prawdziwej świętości nie pozostają rozłączne cierpienia i udręki wewnętrzne i zewnętrzne, wielkie bitwy z nieprzyjaciółmi widzialnymi i niewidzialnymi, cierpienia cielesne i duchowe, długotrwałe uczucie opuszczenia [przez Boga] i oschłości; gdyż „wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, będą prześladowani” (2 Tm 3, 12). A przez zwrot „będą prześladowani” rozumie się każdy rodzaj mąk, [pochodzących] od diabłów lub od ludzi, lub od naszego opornego ciała (Święty Paweł od Krzyża).

  Cena:5.00
 • o. Dominik Buszta CP, Marek Paweł Tomaszewski „Święta Maria Goretti. Życiorys, godzinki i nabożeństwo”

  Książki

  Broszura w przygotowaniu. Planowane wydanie w 2018 roku.

  Cena:0.00
 • o. Waldemar Linke CP „Nowenna do św. Pawła od Krzyża wraz z życiorysem i wybranymi myślami"

  Książki

  (...) Był on przez ćwierć wieku, czyli prawie jedną trzecią swego życia, osobą świecką, szukając miejsca w Kościele jako żołnierz, katechista, pustelnik, wolontariusz w przytułku. Będąc osobą konsekrowaną, przeżył głębokie doświadczenie życia ukrytego, kontemplacyjnego, a także okresy intensywnej, ciężkiej pracy duszpasterskiej. Każda z tych form czegoś go nauczyła. Dlatego i my możemy wiele się od niego nauczyć, niezależnie od tego, co stanowi nasze powołanie.

  Cena:5.00
 • Św. Aniela z Foligno „Memoriał”

  Książki

  Książka w przygotowaniu. 

  Cena:0.00
 • o. Jerzy Chrzanowski CP „O Świętej Gemmie, która widziała rany Pana Jezusa”

  Książki

  Książeczka adresowana do dzieci, ich rodziców i wychowawców. Życie św. Gemmy napisane wierszem.
   
  Cena:7.00
 • ks. Jean-François Villepelée „Szaleństwo krzyża. Święta Gemma Galgani”

  Książki

  W przygotowaniu.
  Książka napisana w 1977/78 roku w języku francuskim. Istnieją wydania niemieckie, włoskie i hiszpańskie.
  Autor bogato opisuje życie św. Gemmy, jej duchowość oraz często cytuje jej dzieła.

  Cena:0.00
 • o. Enrico Zoffoli CP „Święta Gemma Galgani. Życiorys i modlitwy”

  Książki

  Święta Gemma Galgani. Życiorys i modlitwy

  Losy św. Gemmy Galgani to fenomen życia duchowego w czasach, w których religia kojarzyła się przede wszystkim z kodeksem moralnym i obyczajowym. Młoda toskańska mistyczka reprezentuje duchowy, nadprzyrodzony wymiar religii, żywą relację z Chrystusem, który wypełnił całe jej serce.

   

  Cena:18.00
 • o. Notker Wolf OSB, o. Tomasz M. Dąbek OSB „Męka Jezusa Chrystusa. Rozważania”

  Książki

  W zbiorze rozważań znajdziemy medytacje pasyjne, serię kazań przeznaczonych na gorzkie żale, zbiór homilii na Wielki Tydzień, rozważania i homilie oraz nauki pasyjne dla Żywego Różańca.

   

  Seria wydawnicza: Ambona Słowa Krzyża

  Cena:23.00
 • Św. Paweł od Krzyża „Śmierć mistyczna czyli całopalenie czystego ducha duszy zakonnej”

  Książki

  Św. Paweł od Krzyża "Śmierć mistyczna czyli całopalenie czystego ducha duszy zakonnej" (opr. Jadwiga Stabińska OSBap)

   

  Cena:5.00
 • Marek Sokołowski SJ „W drodze ku światłu. Refleksje wielkopostne”

  Książki

  Być człowiekiem – to nieustannie wracać do Boga. Nieustannie uświadamiać sobie fakt, że nie istnieje punkt na ziemi, po którego osiągnięciu miałaby nastąpić stabilizacja. Nie ma stanu doskonałego i formy ostatecznej.
  Rozważania zawarte w tej książeczce to myśli, które rodziły się i rodzą w drodze za Panem Jezusem. To wędrówka z Nim na pustynię. Pójście do Jerozolimy w Niedzielę Palmową. Cały Wielki Tydzień – aż pod krzyż na Golgocie. To tam słyszymy Jego delikatny głos: „Jeśli jest miłość, i śmierć się przyda”.


  Seria wydawnicza: Ambona Słowa Krzyża

  Cena:12.00
 • o. Edmund Burke CP „Łowca dusz - Św. Paweł od Krzyża”

  Książki

  Książka poświęcona postaci św. Pawła od Krzyża, założycielowi Zgromadzenia Krzyża i Męki Pańskiej - zwanego potocznie zgromadzeniem pasjonistów.

   

  Cena:15.00
 • Dorota Gurtat „Alegoryczno-symboliczna interpretacja biblijnego motywy trądu w starożytnej i średniowiecznej tradycji chrześcijańskiej”

  Książki

   

  „Miłosierdzie, którego uosobieniem jest Pan Jezus pochylający się nad trędowatym jest tym, co pozwala nam przekroczyć poziom egoizmu, pokonać lęk i odrazę. Dlatego pierwsze leprozoria powstawały przy kościołach a trędowaci, którzy żyją w najuboższych krajach, mogą wciąż liczyć na pomoc misjonarzy. Dzięki książce Doroty Gurtat możemy uświadomić sobie, że problematyka trądu tak bardzo obecna w Biblii i pismach ojców kościoła jest wciąż aktualna i w jakimś sensie dotyka każdego z nas” (z Posłowia)

   

  Seria: Biblioteka Słowa Krzyża nr 3

  redaktor serii: o. Waldemar Linke CP

  Cena:28.00
 • „Przeżyć własną śmierć” red. o. Waldemar Linke CP

  Książki

  Książka w całości poświęcona duchowej sylwetce założyciela Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa oo. pasjonistów. Poza próbą analizy duchowego życia Świętego Pawła od Krzyża (1694-1775), prezentuje główne teksty pozostawione przez założyciela: Relacje w ćwiczeń duchowych w Castellazzo, Śmierć  mistyczną, oraz wybrane listy i kazania.

   

   

   

   

  Cena:12.00
 • Anna „Bóg zaprasza do przyjaźni”

  Książki

  Anna Dąmbska to postać niezwykła. W czasie wojny walczyła w szeregach Armii Krajowej jako sanitariuszka i łączniczka. W 1944 r. na ponad rok trafiła do sowieckich łagrów w Ostaszkowie i Kałudze. Tam, w nieludzkich warunkach, nie poddała się zwątpieniu i rozpaczy, modląc się by Bóg pozwolił jej nadal służyć Ojczyźnie. Po latach zrozumie, że Pan wysłuchał jej modlitw, obdarzając ją charyzmatem słyszenia Bożego głosu, przekazującego orędzia dla Polski.

   

  Cena:18.00
 • „Zwiastun nadziei. Nowenna z refleksjami o życiu i duchowości Świętego Karola Houbena”

  Książki

  W przygotowaniu.

   

   

  Modlitwa liturgiczna

  Boże, Ty pozwoliłeś, by Święty Karol do Świętego Andrzeja, prezbiter, poświęcił się całkowicie czynieniu innym dobra, uzdrawiając wszystkich, którzy byli obciążeni winą lub cierpieniem; spraw, abyśmy my także brali z niego przykład, gorliwie starając się o zbawienie naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   

  Modlitwa o powołania

  Jezu Ukrzyżowany, racz wejrzeć na rodzinę zakonną pasjonistów i błogosławić jej w życiu i pracy. Niech wzrasta w łasce u Boga i ludzi, niech pomnaża swe szeregi o liczne nowe powołania. Dobry Jezu, przemów słowami Twego wezwania ,,pójdź za Mną” do tych, o których wiesz, że wiernie i godnie wypełniać będą zadania pasjonistowskiego apostolatu. Miłosierny Jezu, Ty wszystko wiesz i przewidujesz, prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Amen.

  Cena:0.00
 • Zygmunt Dobrzycki OSPPE, Sykstus Szafraniec OSPPE "Wielkie wezwanie Serca Jezusa do Narodu Polskiego. Rozalia Celakówna i jej misja"

  Książki

  Rozalia Celakówna zmarła w opinii świętości 13 września 1944 roku, a Pan Bóg nieustannie potwierdza jej wybraństwo, rozdając za jej przyczyną wiele łask. Wieloletnie starania i rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego świętobliwej Rozalii doprowadziły do jego otwarcia przez Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, Metropolitę Krakowskiego 5 XI 1996 roku. Od tego dnia Rozalii Celakównie przysługuje tytuł Służebnicy Bożej.

  Cena:18.00
Zobacz wszystkie | Strony: