Książki

Sortuj wg:||
 • Dorota Gurtat „Alegoryczno-symboliczna interpretacja biblijnego motywy trądu w starożytnej i średniowiecznej tradycji chrześcijańskiej”

  Książki

   

  „Miłosierdzie, którego uosobieniem jest Pan Jezus pochylający się nad trędowatym jest tym, co pozwala nam przekroczyć poziom egoizmu, pokonać lęk i odrazę. Dlatego pierwsze leprozoria powstawały przy kościołach a trędowaci, którzy żyją w najuboższych krajach, mogą wciąż liczyć na pomoc misjonarzy. Dzięki książce Doroty Gurtat możemy uświadomić sobie, że problematyka trądu tak bardzo obecna w Biblii i pismach ojców kościoła jest wciąż aktualna i w jakimś sensie dotyka każdego z nas” (z Posłowia)

   

  Seria: Biblioteka Słowa Krzyża nr 3

  redaktor serii: o. Waldemar Linke CP

  Cena:28.00
 • Anna „Bóg zaprasza do przyjaźni”

  Książki

  Anna Dąmbska to postać niezwykła. W czasie wojny walczyła w szeregach Armii Krajowej jako sanitariuszka i łączniczka. W 1944 r. na ponad rok trafiła do sowieckich łagrów w Ostaszkowie i Kałudze. Tam, w nieludzkich warunkach, nie poddała się zwątpieniu i rozpaczy, modląc się by Bóg pozwolił jej nadal służyć Ojczyźnie. Po latach zrozumie, że Pan wysłuchał jej modlitw, obdarzając ją charyzmatem słyszenia Bożego głosu, przekazującego orędzia dla Polski.

   

  Cena:18.00
 • Św. Aniela z Foligno „Memoriał”

  Książki

  Książka w przygotowaniu. 

  Cena:0.00